Logo

Aikido Usagi

Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Zajęcia dla dzieci , mamy 3 grupy wiekowe/poziomu zaawansowania.

MiniAikido, czyli grupa dla najmłodszych dzieci w wieku 3-5 lat. Są to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami aikido, przede wszystkim nauki padania. Zajęcia rozwijają u dzieci wszechstronną sprawność, koordynację ruchową, świadomość własnego ciała, wzmacniają oraz utrwalają prawidłowe wzorce ruchowe.

Zajęcia dla dzieci początkujących, czyli grupa dla dzieci od 6 roku życia. Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami aikido, przede wszystkim z nauką i utrwaleniem bezpiecznego i prawidłowego padania, przygotowanie do wykonywania technik aikido oraz rozpoczęcie nauki podstawowych technik aikido.

Zajęcia dla dzieci zaawansowanych, czyli zajęcia dla dzieci, które już ćwiczą dłużej i opanowały podstawy potrzebne do wykonywania bardziej zaawansowanych technik czy padów. O przejściu z grupy początkującej do zaawansowanej, indywidualnie dla każdego uczestnika, decyduje Sensei.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych, czyli treningi aikido stylu Kobayashi. Nauka wykonywania padów, technik, dźwigni, posługiwania się bronią (jo – drewniany kij, boken – drewniany miecz oraz tanto – drewniany nóż) w stylu mistrza Hirokazu Kobayashi oraz mistrza Giampietro Savegnago.

Zajęcia skoncentrowane są również na ogólnym rozwoju ciała i poprawy jego funkcjonowania ze względu na siedzący tryb nauki, pracy i życia. Automasaż, ćwiczenia rozciągające i mobilizujące, ćwiczenia oddechowe, a także i medytację. 

IMG_20240229_205758
IMG_20240229_210250

DOŁĄCZ DO NAS

PRZYJDŹ NA PIERWSZY DARMOWY TRENING I SPRAWDŹ

DO ZOBACZENIA NA MACIE!